Як уникнути помилок при замовленні вікон

By 0
946

Серед покупців пластикових вікон існує безліч найрізноманітніших думок і відгуків: від захоплено позитивних до різко негативних. Причому зустрічаються дуже протилежні відгуки про вікна з однією і тією ж (на перший погляд) назвою. Ось деякі з негативних відгуків:

– Вони холодні, з них дме
– Постійно мокрий укіс, дме над підвіконням
– Вікна «потіють»
– Вікна не “гасять” всі вуличні шуми
– Погано працює фурнітура, заїдає
– При монтажі розбили склопакет або не змогли занести вікна
– Привезли подряпані вікна із затримкою або взагалі не привезли, так як фірма зникла.

Останній варіант особливо страшний, але й інші не набагато краще. Так в чому ж причина? Як уникнути можливих помилок і отримати якісні вікна? Кажуть, що потрібно не помилитися з вибором якісного профілю, з вибором фурнітури. Який і коли потрібен склопакет подвійний чи потрійний – хто підкаже? А що робити з підвіконнями? Одні пропонують багато різних підвіконь, а у інших один-два варіанти і саме їх продавець і радить. Москітні сітки, ручки, відливи – яка між ними різниця, чи різниці немає, як кажуть деякі? … Голова обертом йде! А монтаж ?! Всі говорять, що хороший монтаж – це дуже важливо. І як визначити заздалегідь, що монтаж буде саме хорошим? І останнє. Всі говорять, що купувати треба у виробника. Але виробниками називають себе абсолютно всі, і як перевірити, виробник перед тобою чи самозванець? І взагалі, чи можна назвати виробником одиничного майстра, який в своєму гаражі робить вікна? Гарантії від такого виробника точно не дочекатися, а погана якість вікон забезпечена.

Виходить так, що кожен покупець вікон повинен досконально розібратися у всіх тонкощах і добре знати, з ким зв’язується, щоб уникнути помилок при замовленні? Тобто, він сам повинен стати фахівцем, щоб не бути обдуреним?
Зрозуміло, що це неможливо. Щоб стати фахівцем в будь-якій області, потрібно позайматися цим напрямком не менше року. Тому вихід один – звернутися до надійного професіонала віконного ринку. Але як його розпізнати і вибрати з моря рекламних пропозицій, якими рясніють газети?

Вибір з ким співпрацювати.

1. Небезпека зв’язатися з фірмою-одноденкою – це найбільша небезпека. Щоб уникнути відвертого шахрайства, потрібно відвідати магазин (або офіс) компанії. Необхідно, щоб цей офіс у фірми взагалі був і розташовувався не в гаражі або найближчому підворітті. Солідний офіс – це свідчення серйозності компанії.

2. Одне з основних правил вибору фірми для співпраці – перед прийняттям рішення треба розглянути кілька варіантів. Обов’язково! Поспішати в цьому питанні абсолютно ні до чого. Тому після початкового просіювання газетних оголошень не полінуйтеся поцікавитися у друзів і знайомих, які вже замінили в своїх квартирах вікна. Відгуки про фірму людей, яким ви довіряєте – найважливіший аргумент «за» або «проти». Скористайтеся інтернетом. Краще про одну фірму зібрати пару-трійку думок.

3. Не соромтеся при найпершій зустрічі попросити зразок стандартного договору на надання послуг. А при укладенні договору обов’язково перевірте пакет документів, щоб в разі чого, можна було пред’явити претензію. Обов’язково повинні бути: договір з печаткою, замовлення з конфігурацією ваших конструкцій, чек або прибутковий касовий ордер, що підтверджує передоплату.

4. На видному місці в офісі повинні знаходитися всі необхідні документи: Закон про захист прав споживачів, книга скарг і пропозицій, свідоцтво про реєстрацію компанії, сертифікати і так далі. На видному місці повинні бути зразки віконних виробів, профілів і склопакетів, які ви можете порівняти між собою.

5. Дуже важлива розмова з менеджером – наскільки уважний він до вас, наскільки відвертий у відповідях на ваші запитання, наскільки він компетентний у питаннях установки вікон. Менеджер з’ясує ваші потреби, запропонує кілька варіантів, обгрунтує вибір рекомендованих матеріалів і розповість про запропоновані аксесуари (жалюзі, москітні сітки). Менеджер розповість про нюанси монтажу, про знижки і гарантії. Занадто малі гарантії не цікаві, а надто великі повинні насторожити. Ймовірно, фірма не збирається їх виконувати. Крім того, потрібно обов’язково уточнити, на що саме поширюється гарантія, так як озвучений гарантійний термін, найчастіше, поширюється тільки на профіль, а не на конструкцію в цілому. Хороший менеджер ніколи не обмежиться звичайним «прорахунком» вікна, показавши найбільш привабливу ціну. Заманювати низькою ціною може тільки фірма, яка не дбає про якість. Але потрібно знати, за що ви платите. Нижче ми розповімо про те, на чому можна, а на чому не можна економити.
6. Монтаж не повинен складатися тільки з установки в проріз вікна і заповнення піною монтажного шва. Нічим не закрита піна руйнується за один сезон. Фірма повинна вжити заходів щодо захисту монтажної піни від руйнування і надати послуги з обов’язкового утеплення та оздоблення внутрішніх і зовнішніх укосів. Утеплення укосів усуне продування по контуру і зволоження монтажного шва. Монтажні роботи у нас в країні підлягають обов’язковому ліцензуванню, тому потрібно обов’язково переконатися в наявності будівельної ліцензії. Якщо компанія надає послуги по монтажу, але ліцензії у них немає, то стає ясно, що ніякого гарантійні зобов’язання вона виконувати не збирається, так як у них навіть немає дозволу на проведення будівельно-монтажних робіт.

7. В асортименті компанії має бути кілька (3-5) видів профільних систем, які різні за своїми властивостями і зовнішнім виглядом, 2-3 види фурнітури, склопакети з подвійним чи потрійним склом (як мінімум), кілька видів і кольорів підвіконь, відливи і протимоскітні сітки. Занадто великий вибір, як і занадто малий повинен насторожити. Занадто малий вибір говорить про несерйозність фірми.

54321
(0 голосів. Average 0 of 5)